Stawiamy na innowacje

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana firmom, instytucjom oraz osobowościom za wyznaczanie rynkowych trendów i poszerzanie horyzontów myślenia. W 2018 roku statuetkę w kategorii Transport i logistyka otrzymała firma 99rent

źródło:WPROST

Nowatorski system operacyjny

99rent to wypożyczalnia samochodów posiadająca aż trzydzieści dziewięć oddziałów w całej Polsce. Na jej potrzeby, Corcode opracowało innowacyjny system operacyjny SO99rent. Pozwala on na połączenie wszystkich modułów zarządzania biznesu wynajmu samochodów (finansów, telematyki, analityki, zarządzania flotą) i zintegrowania ich ogólnodostępnymi narzędziami, na przykład mapami, monitorowaniem pojazdów i kierowców czy systemami płatności. Tak, aby wszystkie procesy można było wykonywać w obrębie jednego systemu zarządczego, w czasie rzeczywistym

Rozwiązanie to zostało zbudowane także z myślą o przyszłych koncepcjach wynajmu i efektywnym wykorzystaniu nowych rodzajów pojazdów. 

W pełni skalowalna architektura pozwala na dodawanie funkcjonalności i programów sprzedażowych oraz integrację z nowymi środowiskami. To pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie na rynku.

Zarządzanie w czasie rzeczywistym

Zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym umożliwia ciągłe nadzorowanie i usprawnianie procesów dotyczących nie tylko wynajmu aut, ale również rachunkowości i finansów. Co więcej, system pozwala na monitorowanie dopasowania floty i bieżącą realizację zleceń czy działania korekcyjne. Analityka w przekrojach produktów, klientów, zleceń, wykorzystywanych pojazdów czy lokalizacji usprawnia planowanie działań w krótszej i dłuższej perspektywie. Aktualnie firma 99rent wykorzystuje trzydzieści segmentów pojazdów według nomenklatury ACRISS, co oznacza konieczność korzystania z bardzo zaawansowanych systemów analitycznych. SO99rent takie zaawansowanie zapewnia.

Automatyzacja procesu wynajmu samochodów

SO99rent opiera się także w dużej mierze na automatyzacji polegającej nie tylko na wspomaganiu podejmowanych decyzji,ale i rozwiązaniach autonomicznych. Wykorzystanie właściwych algorytmów pozwala na dokładne predykcje ilości zgłoszeń oraz zestawienie odpowiednich samochodów według lokalizacji, typu czy kosztu. Określając parametry i czas realizacji założeń ilościowych, system wspomaga realizowanie celów ekonomicznych.

Wszystkie operacje wymagające podpisów mogą być wykonywane na urządzeniach mobilnych. Wymiana danych z partnerami korporacyjnymi oparta jest o integrację pomiędzy systemami bez angażowania dodatkowej pracy po obu stronach.

W przyszłości możliwy będzie samodzielny odbiór oraz zdanie samochodu na lotniskach bez udziału personelu. Klient dokona odbioru i zwrotu samochodu poprzez aplikację. 

Wsparcie pracy kierowców

Zaawansowanie technologiczne systemu SO rent99 umożliwia również zarządzanie i optymalizację czasu pracy kierowców. 

W firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów kierowcy pełnią funkcję bezpośrednich opiekunów użytkowników. Wykonują ponad 15 tysięcy zadań miesięcznie, dlatego aby usprawnić ich wydajność i czas pracy, system posiada narzędzia pozwalające na zarządzanie grafikiem pracowników, planowanie oraz raportowanie. Daje możliwość proponowania najkrótszych tras, obliczania czasu powrotu czy wysyłki kolejnych zleceń. Kontrola wyników służy także motywacji i nagradzaniu.

Plany rozwoju systemu

Przy wdrażaniu SO 99rent celem było przygotowanie zintegrowanej platformy wyprzedzającej nawet najbardziej specjalistyczne rozwiązania. Nieustannie wprowadzane są aktualizacje i nowe funkcjonalności, a w planach pojawiają się kolejne projekty zwiększające zaawansowanie technologiczne systemu. Kto wie, być może uda się zdobyć Innowatory ponownie?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s